Tatrzański Związek Narciarski

10 Polaków w składzie na FIS Cup w Rasnovie

W najbliższy czwartek i piątek w Rasnovie odbędą się zawody z cyklu FIS Cup, w których wystartuje 10 reprezentantów Polski. Na razie poznaliśmy nazwiska sześciu zawodników, którzy powalczą o punkty w tych konkursach, natomiast czterech skoczków trenerzy wybiorą po zawodach Carpath Cup.

Kadra B wystartuje w Pucharze Kontynentalnym

W najbliższy weekend, w dniach 23-24 września w Rasnovie na skoczni HS-100 rozegrane zostaną zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Trener Radek Židek zdecydował, że o punkty w Rumunii powalczy pięciu jego podopiecznych. W składzie znaleźli się: Klemens Murańka, Jan Ziobro, Aleksander Zniszczoł, Bartłomiej Kłusek i Przemysław Kantyka.

Polskie podium w zawodach Carpath Cup w Rasnovie!

To były bardzo udane zawody dla naszych skoczkiń narciarskich, które zdominowały rywalizację w środowym konkursie Carpath Cup w Rasnovie, zajmując wszystkie miejsca na podium. Zwycięstwo odniosła Kamila Karpiel, a obok niej na podium stanęły druga Anna Twardosz oraz trzecia Paulina Cieślar. Na czwartym miejscu zawody ukończyła kolejna z Polek - Kinga Rajda, która do trzeciego miejsca straciła zaledwie pół punktu.

III część Międzynarodowych Skoków Narciarskich

W sobotę, 16 września na kompleksie skoczni w Wiśle-Centrum rozegrana została III część zawodów Międzynarodowych Skoków Narciarskich. Rywalizację zdominowali reprezentanci gospodarzy, którzy wygrali w czterech kategoriach wiekowych.

Paweł Wąsek w czołowej "10" w Kanderstegu

Paweł Wąsek wywalczył szóste miejsce w zawodach FIS Cup rozgrywanych w szwajcarskim Kanderstegu. Podopieczny Macieja Maciusiaka w pierwszym konkursie na skoczni HS-106 skakał odpowiednio 101 oraz 100,5 metra. Zwyciężył reprezentant Austrii Markus Rupitsch, drugi był Japończyk Masamitsu Ito, a na najniższym stopniu podium stanął Niemiec Dominik Maylaender.

Wąsek i Stękała punktują Kanderstegu

Japończyk Masamitsu Ito wygrał niedzielne zawody FIS Cup rozgrywane w szwajcarskim Kanderstegu, pokonując o pół punktu reprezentanta gospodarzy Andreasa Schulera. Podium uzupełnił reprezentant Niemiec Dominik Maylaender. W dzisiejszym konkursie punkty wywalczyło dwóch polskich skoczków. Paweł Wąsek po skokach na odległość 89,5 oraz 97 metrów zajął 11. miejsce. Natomiast Andrzej Stękała ukończył zawody na 28. pozycji, uzyskując 88,5 oraz 83 metry.