Tatrzański Związek Narciarski

"Dodo" przejmuje stery

Michał Doležal, na którego wszyscy w sztabie kadry naszych skoczków, wołają "Dodo", przejmuje stery po trenerze Stefanie Horngacherze. To właśnie 41-letni Czech ma teraz kontynuować pracę Austriaka.

S. Horngacher: wspięliśmy się na bardzo wysoki poziom

- Odnieśliśmy wiele sukcesów - dwa Puchary Narodów, jedno trzecie miejsce, Kryształowa Kula Kamila Stocha. Byliśmy straszliwie dobrzy i bardzo się z tego cieszę. Wspięliśmy się na bardzo wysoki poziom - tak w skrócie ostatnie trzy lata pracy z polską kadrą ocenił Stefan Horngacher, który postanowił że nie przedłuży kontraktu z Polskim Związkiem Narciarskim.

Znakomity sezon naszych skoczków

To był znakomity sezon dla polskich skoczków. Dawid Kubacki został mistrzem świata na normalnej skoczni w Seefeld, a Kamil Stoch wywalczył srebrny medal. Ten ostatni zajął też trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Z kolei Piotr Żyła uplasował się na najniższym stopniu podium w klasyfikacji Pucharu Świata w lotach narciarskich. Poza Stochem w "piątce" klasyfikacji generalnej PŚ mieliśmy jeszcze Żyłę i Kubackiego, którzy zajęli odpowiednio czwarte i piąte miejsce. To pierwsza taka sytuacja w historii, by trzech naszych reprezentantów zajęło tak wysokie lokaty. Wreszcie na koniec nasza ekipa zdobyła Puchar Narodów.

Zawodnicy zadowoleni z wyboru nowego trenera

Stefan Horngacher, trener kadry naszych skoczków, zakończył swoją misję. Nie zdecydował się na przedłużenie umowy. Nowym szkoleniowcem będzie dotychczasowy asystent Austriaka Czech Michał Doležal. Nasi zawodnicy są zadowoleni z takiego wyboru.

Dublet Polaków w finale COC w Czajkowskim!

W pięknym stylu podopieczni Macieja Maciusiaka zakończyli sezon zimowy. W finałowym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Czajkowskim ponownie na najwyższych stopniach podium stanęło dwóch biało-czerwonych. Znów pewne zwycięstwo odniósł Aleksander Zniszczoł, który oddał skoki na odległość 138 oraz 133,5 metra. Drugie miejsce ponownie wywalczył Andrzej Stękała, który skakał odpowiednio 138,5 oraz 132,5 metra. Podium uzupełnił Norweg Fredrik Villumstad.

Michal Doležal nowym trenerem naszych skoczków!

Po finałowych zawodach Pucharu Świata w Planicy trener Stefan Horngacher ogłosił decyzję dotyczącą swojej przyszłości. Austriak nie przedłużył kontraktu z Polskim Związkiem Narciarskim i tym samym przestał być szkoleniowcem biało-czerwonych. Nowym trenerem głównym polskich skoczków narciarskich został Michal Doležal, który przez ostatnie trzy lata był asystentem Horngachera w naszej kadrze.