Tatrzański Związek Narciarski

PŚ w Schonach: Polacy bez punktów na zakończenie sezonu

Niestety nasi kombinatorzy norwescy nie zdołali wywalczyć punktów w ostatnich dla nich w sezonie zawodach Pucharu Świata. W niemieckim Schonach cała czwórka zajęła lokaty w piątej "10". Paweł Słowiok był 43., Szczepan Kupczak 45, tuż za nim znalazł się Wojciech Marusarz, natomiast Adam Cieślar ukończył rywalizację na 49. miejscu.

PŚ w Schonach: Komplet Polaków w zawodach!

Nasi kombinatorzy norwescy w komplecie awansowali do sobotnich zawodów Pucharu Świata w niemieckim Schonach. Najlepiej z Biało-Czerwonych w kwalifikacjach spisał się Szczepan Kupczak, który po skoku na odległość 94 metry zajął 15. miejsce. Na znakomitej 22. pozycji rundę prowizoryczną ukończył Wojciech Marusarz, który wylądował na 93 metrze. W eliminacjach po raz kolejny tej zimy zwyciężył Norweg Jarl Magnus Riiber, który uzyskał 102,5 metra.

Skład Polaków na finał Pucharu Świata w Schonach

Już w najbliższy weekend w niemieckim Schonach kombinatorzy norwescy zakończą rywalizację w Pucharze Świata. W finale sezonu zimowego wystartuje czterech naszych reprezentantów. Trener Danny Winkelmann powołał do składu wszystkich naszych olimpijczyków, czyli: Szczepana Kupczaka, Pawła Słowioka, Adama Cieślara i Wojciecha Marusarza.

PŚ w Klingenthal: Seria skoków odwołana! Liczy się PCR

Z powodu zbyt silnego wiatru jury zawodów podjęło decyzję o odwołaniu serii skoków do kombinacji norweskiej, która miała zostać rozegrana na obiekcie HS-140 w Klingenthal. Tym samym lista startowa do biegu została stworzona na podstawie piątkowej rundy prowizorycznej, w której najlepszy okazał się Japończyk Akito Watabe, który wylądował na 134 metrze.

PŚ w Klingenthal: Kupczak na 17. miejscu po skokach

Szczepan Kupczak po bardzo dobrym skoku na odległość 135,5 metra zajmuje 17. miejsce na półmetku rywalizacji kombinatorów norweskich w Pucharze Świata w niemieckim Klingenthal. Po pierwszej części zmagań prowadzi reprezentant gospodarzy Fabian Riessle, który uzyskał 139,5 metra. Drugi jest Japończyk Akito Watabe, który wylądował na 137 metrze. Natomiast trzecie miejsce zajmuje Fin Eero Hirvonen, który skoczył 142,5 metra.

Zmiany w składzie na Puchar Świata w Klingenthal!

Czterech reprezentantów Polski wystartuje w Pucharze Świata w kombinacji norweskiej, który w ten weekend rozegrany zostanie w niemieckim Klingenthal. W składzie naszej kadry doszło do jednej zmiany - w miejsce Adama Cieślara powołany został Paweł Twardosz. Oprócz niego wystartują: Paweł Słowiok, Szczepan Kupczak i Wojciech Marusarz.